Nawierzchnia z krytyczną wysokością upadku

Elastyczne maty i płyty sportowe firmy WARCO są przeznaczone na place zabaw i obiekty sportowe, gdzie występuje ryzyko upadku z wysokości od 100 do 300 cm.

Bezpieczna nawierzchnia WARCO jest wyprodukowana z granulatu gumowego zgodnie z normą EN 1177. Dzięki swojej elastycznej strukturze pełni funkcję amortyzującą i ochronną, ale jednocześnie jest na tyle wytrzymała, że można ustawiać na niej sprzęt przeznaczony na place zabaw (huśtawki, drabinki itd.), wyposażenie treningowe typowe dla każdej siłowni lub meble. Płyty wyprodukowane są w różnych grubościach, które korespondują poszczególnym krytycznym wysokościom upadku od 1 do 3 metrów. Warto dodać, że ze względu na swoje właściwości amortyzujące, nawierzchnia WARCO może (i powinna) być instalowana także na tarasach oraz wszelkich obszarach do zabawy i rekreacji, gdzie znajdują się dzieci lub starsze osoby.

Wśród produktów WARCO wyróżniamy 3 podstawowe kategorie:

  • Płyty typu TZ - to płyty z łączeniem na zamek, z wyprofilowanymi zębami na bokach płyty. Przy instalacji nie wymagają klejenia ani obrzeży. Cechuje je wyjątkowa stabilność i łatwość montażu.
  • Płyty typu NF - to kwadratowe płyty z łączeniem na pióro i wpust, w wyprofilowanymi listwami przylgowymi na krawędziach nakładających się na siebie w czasie instalacji. Przy montażu nie jest koniecznie zastosowanie kleju ani obrzeży.
  • Płyty z serii FS - to płyty o prostych krawędziach, które instalujemy przy pomocy plastikowych kołków montażowych oraz kleju. Produkt ten należy instalować tylko na podłożu równym i związanym (betonie, płytach, panelach, itd. ewentualnie mocno ubitej warstwie żwiru, która może być dodatkowo wzmocniona plastikową kratką stabilizującą grunt).
Przejdź do sklepu