Szybka i prosta instalacja płyt WARCO na podbudowie związanej

Nawierzchnie WARCO można kłaść bezpośrednio, bez warstwy rozdzielającej, na każdy rodzaj podłoża związanego (twardego), pod warunkiem, że jest równe i trwale nośne. Taką podbudową może być np. beton, asfalt, płytki, kostka brukowa, blacha, płyty warstwowe, czy krata. Specjalna obróbka podłoża pod instalację nie jest potrzebna.

Należy jedynie pamiętać, że płytki WARCO są przepuszczalne dla wody, dlatego woda deszczowa będzie przez nie przesiąkać i spływać (zgodnie z nachyleniem lub ciśnieniem wody) do podłoża, które powinno być wyposażone w odpowiedni drenaż.

Nierówności w podłożu będą w zmniejszonym stopniu odbite na powierzchni płytek, gdyż są one elastyczne i adaptują się do podłoża. W przypadku sporych nierówności, przed położeniem płyt podłoże można wyrównać odpowiednią, szybkowiążącą zaprawą szpachlową.

Należy zadbać o to, by zamontowane płyty nie rozsuwały się
są 3 sposoby, by tego uniknąć:

  • zainstalować płytki z wyprofilowanym na bokach zamkiem (np. TZ30); płyty zaząbiają się jak w zamku błyskawicznym, co zapewnia stabilność i zapobiega przesuwaniu się płyt;
  • w przypadku płyt tarasowych z łączeniem na pióro i wpust (np. TD40), zainstalowanych na otwartej powierzchni bez obrzeży, należy skleić ze sobą 2 lub 3 zewnętrzne rzędy płyt za pomocą kleju poliuretanowego OP83;
  • zapewnić odpowiednie obrzeże dla układanej powierzchni.

W razie potrzeby płyty na obrzeżach należy przyciąć za pomocą piły do drewna. Płyty WARCO można instalować własnoręcznie lub z pomocą firmy budowlanej lub miejscowego fachowca (dekarza, płytkarza).

Powrót do poprzedniej strony »