Idealna podłoga na Twój balkon - bezpieczna i łatwa w utrzymaniu

Płyty balkonowe Warco na wąskim balkonie

Posiadanie balkonu to luksus. Tak jak z innych pomieszczeń w domu, chcemy z niego korzystać w pełni. To miejsce, gdzie chcielibyśmy móc odpocząć, poćwiczyć, czy pobawić się z dziećmi. Dlatego wybór odpowiedniej podłogi balkonowej jest tak istotny.

Innowacyjne płyty balkonowe z granulatu

Elastyczne płyty balkonowe z granulatu gumowego sprawiają, że balkon jest miejscem przyjemnym i bezpiecznym o każdej porze roku. Płyty izolują przed zimnem i gorącem, a także mają właściwości antypoślizgowe i amortyzujące, dlatego zabawa na nich jest bezpieczna i przyjemna. Są jednocześnie bardzo wytrzymałe - na płytkach balkonowych WARCO można bez problemu stawiać donice z kwiatami, meble i chodzić po nich w obcasach.

Mały balkonik wyłożony płytami balkonowymi, mozaikowymi.

Sucha i czysta podłoga balkonowa

Co istotne, płyty z granulatu gumowego WARCO są przepuszczalne dla wody, czyli „oddychające”, dzięki czemu pokryta nimi powierzchnia jest sucha nawet po ulewnym deszczu. Woda deszczowa, która przepływa przez zawarte w płytkach pory, oczyszcza je z bieżących zabrudzeń, a następnie spływa zgodnie z nachyleniem balkonu. Z kolei kanaliki drenażowe zamieszczone na spodniej stronie płyt umożliwiają szybki odpływ wody. Warto jeszcze pamiętać, by przed położeniem płytek balkonowych sprawdzić, czy podbudowa jest odpowiednio szczelna (nieprzesiąkalna), i w razie potrzeby nakryć ją folią dachową.

Balkon łatwy w utrzymaniu

Utrzymanie podłogi balkonowej nie wymaga specjalnych zabiegów. Płyty balkonowe Warco, z połączeniem przypominającym zamek błyskawiczny, nie będą się kurczyć, przesuwać czy wybrzuszać. Płyty można zamiatać, odkurzać i wycierać na mokro. W przypadku większych zabrudzeń należy użyć ciepłej wody z dodatkiem detergentu. Pojedyncze płyty można też wyjąć i ułożyć ponownie.

Niewątpliwie olbrzymią zaletą tych trwale elastycznych płytek jest ich trwałość. Na prywatnych balkonach i przy typowej eksploatacji, płyty balkonowe z EPDM-u będą służyć przez ok. 15 - 20 lat.

Samodzielny montaż płyt balkonowych

Który produkt wybrać?

Płyty balkonowe ER18, wyprodukowane z granulatu EPDM łączonego poliuretanem, są lekkie i łatwe w instalacji, dlatego są najlepszym produktem na małe powierzchnie balkonowe i tarasowe (do 20 m2). Płyty ER18 mają stabilne połączenie typu zamek, które sprawia, że klejenie płyt czy montowanie obrzeży jest zbędne. Płyty dostępne są w 2 formatach: 500 x 1000 mm i 1000 x 1000 mm oraz w 7 atrakcyjnych kolorach. Płytki kładziemy bezpośrednio na istniejące podłoże (beton, folia, papa, czy stare płytki), które powinno być równe i nieprzepuszczalne dla wody. Montaż płyt z zamkiem jest bardzo prosty i większość klientów Warco kładzie płyty własnoręcznie.

Na większe lub intensywniej używane balkony polecamy kłaść płytki tarasowe o grubości 30 mm. Są one bardziej wytrzymałe i mają lepsze właściwości izolujące oraz amortyzujące. Płyty tarasowe o grubości 30 mm oferujemy w dwóch wariantach - z połączeniem typu zamek (FR30) oraz na pióro i wpust (E030). Płyta E030 z łączeniem typu pióro-wpust to kwadratowa płytka, którą wielu klientów wybiera na balkony ze względu na jej klasyczny wygląd.

Przejdź do sklepu