Klasyczne łączenie płyt na pióro i wpust

Przy połączeniu na pióro i wpust, na dwóch krawędziach płyty wyprofilowany jest wpust o grubości i głębokości ok. 10 mm. Na pozostałych dwóch bokach wystaje pasujące do niego pióro. System łączenia typu pióro i wpust oferujemy przy płytach o grubości 30 mm i 40 mm.

Płyty montuje się poprzez wsunięcie pióra jednej płyty do wpustu poprzedniej. Poszczególne rzędy płyt powinny być kładzione z przesunięciem w stosunku do rzędu poprzedniego. Należy unikać fug krzyżowych, czyli sytuacji, w której 4 rogi sąsiadujących płyt spotykają się w jednym miejscu. Instalacja z fugami krzyżowymi (tzw. szachownica) jest możliwa, ale nie jest polecana.

Z biegiem lat płyty nieznacznie zmieniają swoje wymiary, co jest spowodowane rozszerzalnością termiczną. W systemie pióro-wpust (prawidłowo zamontowanym) to pióro odpowiada za brak szczelin pomiędzy płytami. Jeśli powierzchnia nie ma obrzeży, przynajmniej dwa ostatnie rzędy płyt należy przykleić do siebie za pomocą kleju poliuretanowego. Będzie to zapobiegało rozsuwaniu się płyt, jak również stabilizowało podłogę.

Podłoga ułożona z płyt łączonych na pióro i wpust ma klasyczny, elegancki wygląd.

Przejdź do sklepu

 

TAGS:
Interlocking zip or tongue-and-groove tiles? Interlocking zip or tongue-and-groove tiles?
Platten mit Reissverschluss Platten mit Reissverschluss ...