Płyty z połączeniem typu zamek

Połączenie płyt WARCO na "zamek" jest najlepszym sposobem na stabilną i bezpieczną nawierzchnię. Trójwymiarowe zęby są wyprofilowane na wszystkich bokach płyty. Pasują one idealnie do kolejnej płytki, którą kładziemy od góry. Taki system wymusza prawidłowy montaż i wyklucza ryzyko popełnienia błędów podczas układania płyt. Połączenie typu zamek pozwala na trwałą ochronę przeciwko aktom wandalizmu, umożliwia on także szybkie przeinstalowywanie płyt w razie potrzeby.

Przewaga połączenia na zamek nad innymi systemami łączenia płyt elastycznych polega na tym, że trójwymiarowe zazębienie to łączenie zamknięte kształtowo, dzięki czemu pojedyncze płyty nie mogą się przesuwać albo wybrzuszać, a z biegiem czasu nie tworzą się między nimi szczeliny.

 

Jeśli podłoże jest nierówne bądź faliste, zazębienie płyt skutecznie minimalizuje ryzyko potknięć. Elastyczne płyty dopasowują się w pewnym stopniu do podłoża, mogą więc być stosowane na wyprofilowanych powierzchniach.

Niezależnie od wybranego formatu płyt, podłoga wygląda tak, jakby składała się z płyt w formacie 50 x 50 cm – na wierzchu płyt wygrawerowane są linie podziału przypominające fugi. Co więcej, zęby wystające na zewnętrznych krawędziach powierzchni można w łatwy sposób odciąć za pomocą ostrego noża lub piły do drewna.

Wskazówka: czasem warto przeciąć płytę na dwie części, by rozpocząć i zakończyć rząd płyt za pomocą otrzymanych połówek (jeśli np. szerokość balkonu to równe X metrów). Dzięki temu mamy proste krawędzie i nie zostają nam niewykorzystane fragmenty płyt.

Przejdź do sklepu

 

TAGS:
Interlocking zip or tongue-and-groove tiles? Interlocking zip or tongue-and-groove tiles?
Platten mit Reissverschluss Platten mit Reissverschluss ...