Gumowe amortyzujące płyty firmy WARCO idealnie nadają się do tego, aby stworzyć bezpieczną podłogę w domowej siłowni.

Jak wybrać najlepszą podłogę do domowej siłowni?

Czy też już nieraz obiecywałeś sobie zawalczyć z siedzącym trybem życia i włączyć trochę ruchu w rozkład Twojego dnia? Na pewno jesteś bardzo zajęty a Twój dzień jest wypełniony pracą, spotkaniami i dojazdami do pracy, więc może stworzenie domowej siłowni byłoby dobrym pomysłem?

Wszystko zaczyna się od dobrej podłogi

Idealnym wyborem do każdej domowej siłowni czy studia fitness jest sportowa nawierzchnia z gumowych płyt amortyzujących niemieckiej firmy WARCO. Te płyty są na tyle wytrzymałe, że można na nich ustawiać ciężki sprzęt do ćwiczeń, taki jak bieżnia, rowery, czy sztangi z dużym obciążeniem. Elastyczna struktura gumowych mat chroni stawy w trakcie treningu i tworzy bardzo wygodną, lekko sprężystą nawierzchnię. Sportowe płyty izolują od niskiej lub wysokiej temperatury, dlatego też można bez problemu ćwiczyć boso bez nieprzyjemnego uczucia „zimnych stóp”. Co jest dosyć istotne, sportowe płyty WARCO zapewniają także izolację akustyczną, więc hałas towarzyszący wykonywaniu ćwiczeń jest zredukowany do minimum.

Dopasuj do ulubionej dyscypliny

Do sportów takich jak joga, Pilates, czy trening funkcjonalny idealne są płyty o grubości 18 mm - lub ich bardziej miękki odpowiednik - płyta o grubości 30 mm. Podnoszenie ciężarów czy gra w piłkę wymaga już twardszej 40 - milimetrowej nawierzchni, która też gwarantuje bardzo dobre odbicie piłki.

Łatwe w ułożeniu i pielęgnacji

Instalacja sportowych mat WARCO może być łatwo wykonana samodzielnie bez klejenia, mocowania, bez specjalnych narzędzi czy technicznych umiejętności. Nie musisz też się martwić o wysokie koszty ułożenia płyt. Sportowa nawierzchnia WARCO jest też bardzo łatwa i szybka w pielęgnacji - wystarczy ją odkurzyć albo umyć ciepłą wodą z odrobiną łagodnego domowego detergentu.

Więcej inspiracji odnośnie bezpiecznej sportowej nawierzchni można znaleźć w galerii WARCO, w której jest wiele przykładów realizacji amortyzujących płyt, także w domowej siłowni!

 

Otrzymaj darmową próbkę i ofertę