Przycinanie płyt z granulatu gumowego za pomocą piły do drewna

Elementy z granulatu gumowego kształtowane w formach, czyli płyty amortyzujące, płytki tarasowe, maty do stajni oraz elastyczne obrzeża, dają się całkiem łatwo przycinać za pomocą ogólnodostępnych narzędzi, tj. piła do drewna lub solidny nóż.

Zalecamy używać mocnej piły tarczowej, najlepiej stołowej pilarki tarczowej o dużych zębach tarczy dla większej precyzji wykonywanych cięć. My tniemy płyty każdej grubości na zwykłej pilarce budowlanej, aby uzyskać próbki dla klientów. Podczas cięcia należy pamiętać o odsuwaniu pociętych kawałków od siebie, aby nie spowalniały pracy tarczy.

Szybką i czystą metodą cięcia płyty z granulatu jest użycie solidnego, ostrego noża. Najlepiej zrobić to kilkoma szybkimi i mocnymi ruchami na metalowej lub drewnianej szynie prowadzącej.

Do przycinania mat do stajni, większych i bardziej zbitych niż pozostałe płyty, polecamy użyć piły łańcuchowej. Można nią dokładnie i bez większego wysiłku przyciąć maty na miejscu instalacji.

Za pomocą wyrzynarki można profesjonalnie wycinać różne otwory, kluczem do sukcesu jest jednak rodzaj używanego brzeszczotu. Całkiem precyzyjne kanty można uzyskać używając brzeszczotu do wyrzynarek T 313 AW firmy Bosch. Wyrzynarki stosujemy tylko wtedy, gdy musimy wyciąć otwory na słupki, balustrady, poręcze lub sprzęty na placu zabaw, pod którymi znajdują się płyty.

Nieodpowiednimi narzędziami do cięcia płyt WARCO są szlifierki kątowe, piły do metalu, czy przecinarki termiczne.

Powrót do poprzedniej strony »